Aktuality

Dodací termíny před Vánocemi 2020

 

Vážení klienti,

 

rádi bychom vás upozornili, že objednávky v období před vánočními svátky budou přijímány do 17. prosince 2020. Poslední expedice objednaného zboží proběhne v pátek 18. prosince 2020. U objednávek se zvolenou platební metodou "bankovní převod před odesláním zboží" upozorňujeme, že je nutné, aby platba byla přijata na náš bankovní účet nejpozději 17. prosince 2020. 

V případě později přijatých plateb Vám nejsme schopni garantovat dodání objednaného zboží do Vánoc.

Děkujeme za pochopení.

 

 

 

17. - 18. 10. Hotel LUNA

Poslední seminář ABENA v letošním roce proběhl opět v Hotelu LUNA v Koutech u Ledče nad Sázavou 17. - 18. října 2019. Mezi účastníky jsme tentokráte přivítali pracovníky nemocničních zařízení. Mezi přednášejícími byli PhDr. Jiří Tinka, Ph.D., MUDr. Radim Uzel, CSc. a PhDr. Michal Panáček, Ph.D. O zábavu se postarali opět umělci se stand up comedy Děláme to ve třech:-).

Seminář ABENA 26. - 27. 9. 2019

Podzimní kolo seminářů pokračovalo v Hotelu LUNA, nedaleko Ledče nad Sázavou. Pracovníky ústavů a domovů čekaly přednášky PhDr. J. Tinky, Ph.D., MUDr. R. Uzla, CSc. a rovněž PhDr. K. Maloň Friedlové, Ph.D. O zábavu se postaralo trio umělců s představením "Děláme to ve třech" a opět sklidilo velký ohlas. 

Seminář ABENA 12. - 13. 9. 2019, Rožnov p. Radhoštěm

Semináře ABENA pokračují i na podzim. Tentokráte jsme účastníky semináře zaměřeného na nemocniční sféru přivítali v krásném prostředí Hotelu RELAX v Rožnově p. Radhoštěm. Mezi přednášejícími se představili PhDr. Jiří Tinka, Ph.D., MUDr. Radim Uzel, CSc., a MUDr. Zdeněk Novotný. Nechyběla ani zábava v tradičním podání tria umělců s představením "Děláme to ve třech".

Antimikrobiální rukavice ABENA

Antimikrobiální rukavice ABENA jsou revolucí ve světě prevence nozokomiálních infekcí. První rukavice na světě s trvalou antimikrobiální ochranou. Poskytují trvalou ochranu před nozokomiálními infekcemi. Bez vlivu na pokožku. Antimikrobiální rukavice ABENA hrají aktivní roli při prevenci vzniku a šíření infekcí. Zatímco konvenční lékařské rukavice slouží pouze jako  pasivní bariéra mezi mikroby a vaší pokožkou, antimikrobiální rukavice ABENA aktivně snižují riziko přenosu infekce ze zdroje na pacienta náchylného k onemocnění. Aktivní složkou na rukavicích je fotosenzibilizátor, který při vystavení světlu vytváří unikátní kyslík. Tento unikátní kyslík oxiduje proteiny a lipidy bakterií, což vede k vyhubení mikrobů. 

Nezávislé testování ukázalo, že bakterie přicházející do styku s rukavicemi a které jsou vystaveny antimikrobiální aktivitě, jsou vyhubeny během několika minut po kontaktu. Tento technologický průlom je založen na dlouholetém důkladném a průlomovém antimikrobiálním výzkumu.

Účinnost ABENA antimikrobiálních rukavic je certifikovanou laboratoří prokázána např. na:

- MRSA,
- Staphylococcus aureus,
- Enterococcus faecium,
- Enterococcus faecalis,
- Streptococcus pyogenes,
- Klebsiella pneumonieae,
- E-coli.

Rukavice jsou nedráždivé, nesenzibilizující, netoxickénecytotoxické.

Jak to funguje?

U rukavic je použito speciální barvivo, které absorbuje viditelné světlo. Typ osvětlení účinnost rukavice neovlivňuje. Po aktivaci vzniká na povrchu rukavice singletový kyslík, což je neselektivní systém, který umí rychle reagovat proti mnoha mikrobiálním složkám. Jinými slovy zabíjí mikroby, jako jsou bakterie oxidací buněčného proteinu a lipidu. Antimikrobiální rukavice ABENA proto transformují běžnou vyšetřovací rukavici z pasivního ochranného zdravotnického prostředku na zdravotnický prostředek s aktivní ochranou, který snižuje nebo inhibuje mikrobiální kolonizaci. Antimikrobiální rukavice ABENA jsou osvědčeny pro použití v různých oblastech. Pro oblast zdravotnictví jsou rukavice testovány na nepropustnost a pevnost, jsou účinné při prevenci kontaminace mezi pacientem a lékařem stejně, jako při manipulaci s různými chemoterapeutiky. Všechny provedené zkoušky jsou v souladu s uznávanými mezinárodními normami, jako jsou ASTM D6319, EN 455, ISO 11193 část 1.

V případě zájmu o cenovou nabídku nás kontaktujte na: abena@untraco.cz.

 

 

Seminář v Rožnově p. Radhoštěm 13. - 14. 6. 2019

Nesuchyně, Hotel Lions 23. - 24. 5. 2019

První z letošních seminářů proběhl 23. - 24. května 2019 v Hotelu LIONS v Nesuchyni. Mezi přednášejícími nechyběl tradičně MUDr. Radim Uzel, tématu agresivního chování se věnoval PhDr. Jiří Tinka, Ph.D. a účastníci si měli možnost zopakovat rovněž základy z poskytování první pomoci. Ve večerních hodinách se o zábavu postaralo trio umělců z Divadla Do Houslí.

Tablety do nočníku - POTTY TABS - Novinka v sortimentu!

Vyvinuto speciálně pro potřeby nácviku na nočník a udržení čistoty ve Vaší domácnosti. Motivační tablety Vám pomohou s učením Vašeho dítěte na nočník rychle a jednoduše ve třech krocích. Díky své unikátní funkci tablety přirozenou cestou motivují Vaše dítě k použití nočníku namísto pleny, dítě pak nočník používá snadno a s velkou oblibou.  Jejich jedinečné složení navíc přírodní cestou čistí nočník nebo toaletu. Vyvinuto ve spolupráci s  pediatry a dětskými psychology. Použití je velice snadné. Stačí otevřít tubu a vložit jednu nebo více tablet do nočníku. Poté už jen stačí vyčkat, až dítě tabletu počůrá. Tableta začne barvit a šumět.

Objednávejte na našem e-shopu: https://www.abena.cz/potty-tabs-tablety-do-nocniku.htm

Inkospecialista 2019

Seminář INKOSPECIALISTA proběhl 21. - 22. února 2019 ve Školícím středisku ABENA.

Hotel Akademie Naháč, 25. - 26. 10. 2018

V hotelu Akademie Naháč v Choceradech se odehrála - dalo by se říci "historicky první" - konference firmy ABENA určená pro pracovníky nemocnic v Čechách. Prezentace novinek v oblasti zdravotnických pomůcek a legislativy, zajištěné zúčastněnými firmami z oboru, doplnilo vystoupení "dream team" přednášejících ve složení: Jan Přeučil - rétorika, MUDr. Radim Uzel - sexuální násilí a MUDr. Milan Brázdil - zásady první pomoci. O tom, že charizmatický projev téchto pánů uvedl sál do varu, a že sklidili ohromný potlesk je zbytečné se zmiňovat. Příjemné prostředí hotelu Akademie Naháč a večerní program s vystoupením divadla Do houslí pak jistě také přispěly ke kladnému hodnocení akce ze strany účastníků.

Těšíme se na setkání v roce 2019!