Aktuality

 

 

 

 

 

Hotel Akademie Naháč , 25.-26.10.2018

V hotelu Akademie Naháč v Choceradech se odehrála - dalo by se říci "historicky první" - konference firmy ABENA určená pro pracovníky nemocnic v Čechách.

Prezentace novinek v oblasti zdravotnických pomůcek a legislativy, zajištěné zúčastněnými firmami z oboru, doplnilo vystoupení "dream team" přednášejících ve složení: Jan Přeučil - rétorika , MUDr. Radim Uzel - sexuální násilí a MUDr. Milan Brázdil - zásady první pomoci. O tom, že charizmatický projev téchto pánů uvedl sál do varu a že sklidili ohromný potlesk je zbytečné mluvit...

Příjemné prostředí hotelu Akademie Naháč a večerní program s vystoupením divadla Do houslí pak jistě také přispěly ke kladnému hodnocení akce ze strany účastníků...

Těšíme se na setkání v roce 2019...

ABENA opět v Prostějově

Po pěti měsících zavítala společnost ABENA opět do Prostějova. Seminář, který byl tentokráte určen pracovníkům nemocnic a sociálních zařízení, se konal tradičně v Hotelu Tennis Club Prostějov. Přednášku MUDr. Radima Uzla k problematice Sexuálního harašení a PhDr. Karolíny Maloň Friedlové k tématu Bazální stimulace, doplnila Mgr. Monika Kopecká ze společnosti Curatio, která svůj blok věnovala tématu "Jak přežít péči o klienty v pomáhajících profesích". Večerní program zpestřilo trio umělců z divadla Do Houslí.

Ledeč nad Sázavou, Hotel LUNA, 6. - 7. září 2018

Další z řady pravidelných seminářů pro pracovníky Domovů pro seniory a Domovů pro osoby se zdravotním postižením proběhl 6. a 7. září 2018 v hotelu LUNA u Ledče nad Sázavou. Přednášky Ing. Vratislava Vojnara o novinkách v oblasti sociálních služeb, PhDr. Jana Matějovského o handicapu stáří a MUDr. Radima Uzla o problematice sexuálního harašení, doplnily prezentace spolupracujících firem a praktická ukázka gerontoobleku aneb jaké to je, být "v kůži seniora". Večerní program oživilo vystoupení herců z divadla Dohouslí. Není potřeba dodávat, že kapacita semináře byla opět zcela naplněna!

Po práci legraci :-)

Tímto starým pořekadlem se řídí i ve firmě Untraco... V rámci dalšího z pravidelných pracovních setkání obchodních reprezentantů ABENA tedy došlo i na gratulaci kolegyni Renátce k významnému jubileu a po ukončení pracovního programu pak následovala adrenalinová zábava na elektro motokárách a posezení u grilu.

Miss ze středohoří

ABENA a Miss staré koleno - dva pojmy, které již pátým rokem patří k sobě a přináší potěšení a zábavu do zařízení sociálních služeb.

Nejinak tomu bylo i v Domově důchodců v Bystřanech u Teplic.

Více podrobností - viz. http://mladiduchem.cz/cs/miss-ze-stredohori

Babinec na klinice

V rámci projektu …babinec s ABENOU … …. měly možnost rozebrat poslední trendy i dámy ze SurGal Clinic v Brně.

Už stylové uniformy některých pracovnic naznačovaly, že otázky stylu a image mají na SurGal Clinic vysokou prioritu.

Brněnská stylistka Jana Hrutková tedy v rámci svého povídání o barvách, módě a životním stylu několikrát podnítila živou diskusi o jednotlivých barvách či módních trendech..

Ovšem jako vždy na těchto akcích – řada kategorických tvrzení  typu „tuto barvu nemám ráda, nesluší mi …klobouk nikdy“ atp. - byla radikálně zkorigována po vyzkoušení různých doplňků, vč. původně zamítaných klobouků, doprovázeném nadšenou reakcí přítomných.    Možná, že odpolední  program některých dam pak pokračoval  v některém z brněnských nákupních center.   smiley

Švédi v Prostějově ??

ABENA A/S je sice dánská firma a do Švédska není z Dánska tak daleko, ale šlo opět jen o barvy večerního dress code - žlutá a modrá - na konferenci ABENA v hotelu Tennis Club, Prostějov, 24.-25.5.2018. - ne o invazi seveřanů...

Den byl zasvěcen přednáškám v podání Ing. Vratislava Vojnara, PhDr. et Mgr. Jan Matějovského, Ph.D. a  PhDr. Karolíny Maloň Friedlové - doplněných např. praktickými ukázkami geronto obleku nebo zážitkovými cvičeními na téma bazální stimulace.

Spolupracující firmy pak prezentovaly v přednáškách i na stáncích novinky pro zařízení sociálních služeb.

Večer pak opět patřil zábavě v podání stand-up vystoupení pánů z divadla Dohouslí.

Stendhal by zíral :-)

Slavného francouzského romanopisce připomínal v rámci konference ABENA - Resort Malevil, 10.-11.5.2018 zvolený večerní dres code - červená a černá..

Než ovšem "promluvily" barvy, vyslechli si účastníci konference řadu odborných přednášek. Kromě spolupracujících firem, které prezentovaly novinky v jejich sortimentu vystoupili: MUDr. Radim Uzel, PhDr. et Mgr. Jan Matějovský,PhD. a JUDr.Eva Rážová.

Večer si pak červení i černí vychutnali nejen raut,ale i vystoupení divadla Dohouslí.

Abri Light se mění na Abena Light

Od 1.5.2018 dochází k zavedení nové řady vložek pro lehkou inkontinenci - ABENA Light

Dochází tedy k náhradě řady Abri Light - beze změn kódů VZP a počtu kusů v balení - s tím, že jsou zařazeny navíc dva nové výrobky.

 

   

Konzultant pro inkontinenci - 02-2018

Ve školicím středisku firmy ABENA v Ostravě - Pustkovci proběhla ve dnech 22.- 23.2.2018 další odborná konference "Konzultant v inkontinenci".  Věříme,  že se dámám v Ostravě líbilo a že získaly mnoho užitečných poznatků pro svou práci.

Válka barev skončila

Bohužel… tento titulek se vztahuje pouze na přátelský střet třech týmů - Bílého, Zeleného a Oranžového v rámci konferencí pořádaných firmou ABENA – tentokrát v hotelu Sepetná v Beskydech. Vedení týmů se – doslova do roztrhání těla !! - ujali zástupci spolupracujících firem DMA, Cheiron a KLARO ... Hlavní částí ale byl odborný program, ve kterém zazněly přednášky Ing.Bc.Heleny Novákové z Alzheimercentra Zlín , Ing.Vratislava Vojnara z MPSV ČR, a Mgr. Věry Berkové DiS. z Curatio s.r.o. Prezentace firem opět přinesla novinky v sortimentu a náměty k péči o seniory a to dokonce i formou „módní show“ .. Z večerního boje vzešel vítězně Zelený tým, ale ohromné uznání zaslouží všichni, poněvadž zejména v disciplíně "podlézání laťky" byly popřeny některé fyzikální zákony :-)) Takže zase za rok - s Abenou..

http://mladiduchem.cz/cs/valka-barev-skoncila

http://www.facebook.com/mladiduchem/

Firma UNTRACO oslavila 25. výročí založení firmy

Firma UNTRACO, Ostrava - výhradní zastoupení dánského koncernu ABENA A/S oslavila 25.výročí založení firmy. Úspěšnou historii ocenil v projevu nejen pan Ivan Babinec - majitel firmy, ale i top manažer ABENA A/S - pan Søren Thrane Hedegaard , který předal upomínkové dary. Pak již následovala bujará oslava podpořená hudební produkcí skupiny Naděje.

Fotogalerii si můžete prohlídnout zde

Bambo vítěz kategorie 2, druhé místo v kategorii 4

http://www.gentleparenting.co.uk/gentle-parenting-awards/ 

VÁLKA BAREV!!

Titulek tohoto příspěvku sice vypadá dramaticky, ale není třeba se obávat :-) Účastnice a účastníci konference ABENA byli rozděleni do třech týmů - Bílého, Zeleného a Oranžového - jako příprava na večerní soutěžní program. Vedení týmů se ujali zástupci spolupracujících firem Dentimed, MK Market a IreSoft. Odborný program tedy ještě proběhl v klidu a přednášky Ing.Renáty Prokešové, JUDr.Evy Rážové a PhDr.Karolíny Friedlové byly odměněny zaslouženým potleskem. Také prezentace firem přinesla poučení a náměty k péči o seniory. Večer už se ovšem rozhořel boj, ze kterého vzešel vítězně Bílý tým, jemuž výrazně pomohlo , že v rámci "Caruso show" disponoval zpěvačkou profesionálních kvalit. Ale šlo o zábavu a ta se vyvedla.. Takže zase za rok v Nesuchyni...

Fotogalerii si můžete prohlídnout zde

Kočka 60+ Boskovice

Tuto akci přinesla firma ABENA

Povídání o barvách, módě a životním stylu…

ABENA podpořila nový projekt určený seniorkám i seniorům v klubech důchodců i v pobytových zařízeních.. Cílem je ukázat, že věk neomezuje možnost se cítit i vypadat dobře.

Povídání je spojeno i s praktickými ukázkami doplňků apod.

Fotogalerii si můžete prohlídnout zde

Více informací: http://mladiduchem.cz/cs/boskovicke-kocky

Kočka 60+

Setkání velvyslance v Dánsku s Ivanem a Petrem Babincem

Setkání v Aabenraa, ABENA A/S, 16. 3.

Velvyslanec ČR v Dánsku - pan Jiří Brodský - se zástupci firmy Untraco - panem Ivanem Babincem a Ing. Petrem Babincem.

 

 

 

 

 

 

 

Plenkové kalhotky BAMBO NATURE se staly vítězem testu a recenzí v USA, v ČR skončily na 2. místě.

Ve velkém testu ekologických i běžných plenkových kalhotek se plenky BAMBO Nature umístily na krásném 1. místě z 24 značek. Tento test byl proveden americkým webem BabyGearLab v červenci roku 2014.

Celý test i s výsledky můžete zhlédnout na:

Tabulka hodnocení BAMBO Nature (Česky)

U nás, v České republice, byly dětské plenkové kalhotky BAMBO NATURE také zařazeny do testu, ve kterém skončily na krásném a obdivuhodném 2. místě z testovaných 14 konkurenčních značek. Tento test prováděl DTest na začátku roku 2015.

Tyto dětské pleny byly hodnoceny nejen z hlediska ceny a užitných vlastností, ale i s důrazem na složení materiálu, obsah chloru či latexu atd.

HODNOCENÉ PRODUKTY /UMÍSTĚNÍ/:

Pampers active baby-dry, Bambo Nature, Albert Quality, Lidl/Toujours, Bella Baby Happy, Pampers Sleep & Play, dm/Babylove aktiv plus, Helen Harper soft&dry, Penny/BabyTime, Kaufland/K-Classic baby, Nappies Premium, Naty By Nature Babycare, dm/Babylove nature, Tesco Value, Moltex nature no. 1

Celý článek – viz. časopis Dtest

Výhody plenek BAMBO Nature:

 • Získaly ekologickou značku Nordic Swan Ecolabel jako jediné pleny na světě.
 • Pleny jsou hypoalergenní (nevyvolávají alergii), nejsou testované na zvířatech.
 • Absorpční jádro je bez ftalátů.
 • K potisku nejsou použity barvy obsahující těžké kovy.
 • Bambo Nature je jednou z mála plen s prodyšnou zadní vrstvou, která zajišťuje, že kůže může dýchat a zůstává suchá.
 • Vnitřní výplň je vyrobena ze dřeva ze 100% FSC certifikovaných udržitelných zdrojů.
 • Tenké pleny s pružnými zapínacími pásky se suchými zipy. Lze opakovaně otevírat/zavírat. Umožnují snadné přizpůsobení pleny pro zvýšené pohodlí a volnost pohybu dítěte.
 • Anatomický tvar pleny pevně přiléhá k tělu a minimalizuje riziko úniku obsahu.
 • Super absorpční jádro s přídavkem pšeničného škrobu zajišťuje jednu z nejvyšších absorpčních kapacit a maximálně suchý povrch.
 • BAMBO Nature neobsahují chlor, ftaláty, parfémy, optické zjasňovače, formaldehyd, PVC.
 • Zapínací pásky a manžety na nohou neobsahují latex.

Další test prováděla MFdnes dne 15. 9. 2015. Tentokrát se netestovaly plenkové kalhotky, nýbrž dětské vlhčené ubrousky. Test byl prováděn s 18 druhy ubrousků na potenciálně škodlivé látky a bylo zjištěno, že ubrousky mohou obsahovat až 12 různých potenciálně škodlivých látek, které jsou v testu jmenovitě uvedeny. Naše ubrousky Bambo Nature nebyly do testu zařazeny, ale snadno si můžeme test doplnit o informaci pouhým přečtením složení na ubrouscích a porovnáním s 18ti hodnocenými produkty.

Ubrousky Bambo Nature by byly na prvním místě. Ze sledovaných složek totiž obsahují pouze kyselinu benzoovou, která se používá i v potravinách ke konzervaci a považuje se za bezpečnou. Žádné další sledované složky, ani parfém, nejsou v našich ubrouscích obsaženy.  

Bližší parametry plen BAMBO Nature

ABENA pečuje o všechny

Firma ABENA věnovala psímu útulku a čtyřnohým ochráncům městské policie podložky Abri Soft, které budou sloužit pro odchov štěňat a zlepšení pohodlí pejsků obecně…

Abena pečuje o všechny Abena pečuje o všechny

ABENA podporuje sport - EXTRALIGA mužů ve stolním tenisu

Jde o nejvyšší soutěž stolních tenistů v ČR, vítěz play off získává titul "Mistr ČR ve stolním tenisu družstev mužů". Více informací na vebových stránkách extraligy : www.extraligast.cz , a klubu: www.kstrobot.cz

Fotogalerii si můžete prohlídnout zde

Kočka 60plus

Povídání o barvách, módě a životním stylu…

ABENA podpořila nový projekt určený seniorkám i seniorům v klubech důchodců i v pobytových zařízeních.. Cílem je ukázat, že věk neomezuje možnost se cítit i vypadat dobře.

Povídání je spojeno i s praktickými ukázkami doplňků apod.

Fotogalerii si můžete prohlídnout zde

Více informací: http://mladiduchem.cz/cs/aktivity-a-udalosti/kocka-60plus

Kočka 60+

Mladí duchem

Mladí Duchem

ABENA se stala generálním partnerem projektu Mladí duchem.

Projekt portálu www.mladiduchem.cz vznikl na základě zkušeností řešitelů v oblasti sociálních služeb a oblastech života seniorů obecně.

Při technické realizaci spolupracovali odborníci z VŠB-TU Ostrava.

Na rozdíl od řady jiných portálů pro seniory je zaměřen pouze na informace o aktivitách seniorů v celé ČR s cílem je přiblížit široké veřejnosti

Projekt podporuje Asociace poskytovatelů sociální péče ČR a Svaz důchodců ČR

Více informací: http://mladiduchem.cz/cs